пятница, 25 октября 2019 г.

День 35. Виховна година "Self-менеджент" + профорієнтація

  Сьогодні я провела заліковий виховний  захід «SELF-МЕНЕДЖМЕНТ», у якому приймало участь 23 учня.
Я обрала саме таку тему для виховного заходу, оскільки вважаю, що дуже важливо ознайомити учнів з поняттями «self-менеджмент» та «time-менеджмент»;  розвивати уміння вірно оцінювати свій розвиток, свої вчинки у житті, міркувати над своїм майбутнім; розвивати навички раціонального використання свого часу та розстановки пріоритетів; виховувати відповідальність за свої дії і рішення та усвідомлення необхідності  раціонально використовувати час; виховувати любов до життя та кожної його миті.
В підготовці заходу взяли участь учні 10-го класу. Трьом добровільцям потрібно було підготувати  свого кумира і обґрунтувати свій вибір, пояснити чому саме такого кумира обрали та за які якості вони взяли його в приклад для себе. Також учням потрібно було на вибір підготувати повідомлення на тему «загальна стратегія самоконтролю»; «метод асоціації і дисоціації»; «метод рефреймінгу». Деякі учні підготували презентації, які супроводжували їх виступ.
Був створений належний мікроклімат .
Також була забезпечена дружня та злагоджена робота. Діти проявили інтерес до заходу, здібності учнів були на високому рівні. Були створені умови для забезпечення самореалізації особистості та її самоутвердження в колективі;





Найцікавішим для учнів виявився тренінг «Заморожені», де потрібно було контролювати свої емоції,  а також «розморозити» інших учасників гри.
Наприкінці учні написали свої плани на майбутнє та вкинули всі листи в капсули часу, щоб  через рік побачити чи досягли вони бажаних результатів, як змінилися їх погляди на свій саморозвиток.
Я вважаю, що наша виховна робота донесла учням цінність кожної хвилини часу та важливість самовдосконалення і самоконтролю.
 Активність та ініціатива надходила як від мене так і від учнів. Рівень підготовленості до проведення виховного заходу був високий. Я намагалася поводити себе тактовно, стримано, проявляти неабиякі організаторські здібності, підтримувати дисципліну. А діти в свою чергу із захопленням приймали участь в усіх вправах і іграх. Були активними, уважними, але при цьому вели себе дисципліновано.
     

Мета: формування в учнів відповідального відношення до вибору
професії; актуалізація проблеми успішного вибору професії; формування навичок групової роботи, усвідомлення учнями відмінності між бажаннями (Я-Хочу) й можливостями людини (Я-Можу) та врахування вимог соціального середовища (Я-Треба).

Хід заняття
1.Вступ.
2.Оголошення теми та мети заняття
3.Мозковий штурм «Професія – це…»
4.Вправа «Оптимісти та скептики».
5.Міні – лекція «Формула вибору професії»
6.Відеопауза. Перегляд жартівливого ролика: https://youtu.be/bWzhBDwz9P0
7. КДПУ – промо-ролик: https://youtu.be/L0Dcx6FrNQg
8. Коротка доповідь про КДПУ

ЯК СТАТИ СТУДЕНТОМ КДПУ?

  До уваги потенційних абітурієнтів було представлено інформацію про Університет, переваги навчання у ньому, можливість навчатися за різними спеціальностями та додано qr-код на тему "Як вступити до КДПУ".
  Надана інформація викликала в учнів багато запитань, стало зрозуміло, що перспектива навчатися у одному з найкращих університетів України зацікавила багатьох. І хоча позитивне враження про Університет у них вже склалося, я запросила майбутніх абітурієнтів відвідати День відкритих дверей Університету і пообіцяла показати наш університет «в усій красі».


четверг, 24 октября 2019 г.

День 34. Усний журнал "Мода, краса і здоров'я сучасного школяра" + проведення уроків з математики

"Корінь n-го степеня. Властивості кореня. Степенева функція. Самостійна робота"
  Мета уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів з теми; перевірити якість засвоєння учнями основних понять і властивостей теми, виявити рівень застосування їх на практиці, розвивати техніку обчислень, творчу та розумову активність, виховувати впевненість у своїх силах , колективізм та самостійність.
1) Мій урок відповідає актуальному календарно-тематичному плануванні з інформатики та тема уроку затверджена вчителем математики (ГМітошоп Л.Ю.)
2) Навчальні, виховні та розвиваючи завдання були в повній мірі розкрито та виконано на уроці
3) Зміст уроку визначено відновідно до постанови Міністерства освіти щодо того, що має знати учень, вивчаючи цю тему
4) Найсуттєвішим на уроці було здійснити узагальнення набутих знань з теми та провести перевірку, оцінити рівень засвоєння учнями теми.
5) Структура уроку визначалася відповідно до посібника Лов'янової І.В. з рекомендаціями щодо типів уроку.
6) На уроці було використано такі методи та засоби: робота з таблицею, робота з підручником,
 фронтальне опитування, рефлексія 
7) На уроці домінували такі форми роботи: самостійна робота.
8) Знання учнів оцінено відповідно до норм оцінювання, активність та рівень виконання завдань кожного учня були враховані при виставленні оцінок. Також було нагороджено творчий вияв учнів високою оцінкою та добровільне бажання до індивідуальної роботи
9) Домашнім завданням було повторити вивчений матеріал за семест, виконуючи тести та тренувальні вправи в кінці підручника(але це завдання було не обов'язковим, учні його виконували для себе). 

10) На мою думку на цьому уроці зайвим не було нічого, адже і так мало часу відведено для цієї теми. Ми встигли і узагальнити матеріал, і провести зріз знань.
   Загалом, учні показали гарну підготовку та впоралися зі всіма завданнями самостійної роботи, що свідчить про добру підготовку та правильність викладу матеріалу.
    
   Оскільки на минулому тижні учні 10-го класу активно обговорювали тему шкільної форми у школі та дискуювали чи модно мати пірсинг або татуювання, я вирішила присвятити наступну виховну годину темі "Мода, краса і здоров'я сучасного школяра".
    Тема:Мода,краса і здоровя  сучасного школяра

   Мета:навчити учнів оцінювати модні явища з точки зору шкоди або користі для здоровя ;формувати морально-гігієнічну культуру і естетику зовнішнього вигляду;сприяти усвідомленню учнями істинних цінностей життя;розвивати відповідальність за своє здоровя ; виховувати естетичний смак.
    Форма проведення: усний журнал
  Класна година повністю відповідала віковим та індивідуальним особливостям учнів. Добре був підібраний матеріал, яким зацікавилися учні. Учням було цікаво брати участь у бесідах та іграх.
 Методика проведення класної години відповідала завданням навчально- виховного процесу, а також інтересам учнів і рівню їх розвитку.
  На мою думку, мету, яку було поставлено вдалося реалізувати, адже активність та ініціатива надходила, як від класного керівника так і від учнів. Рівень підготовленості вчителя до проведення виховного заходу був високий. Вчитель поводив себе тактовно, стримано, проявив неабиякі організаторські здібності,підтримував дисципліну. А учні в свою чергу із захопленням приймали участь в усіх вправах і іграх. Були активними, уважними, але при цьому вели себе дисципліновано. 
   У майбутньому, при проведенні виховних заходів такого типу слід звернути увагу на тих учнів, які є менш комунікабельні, ніж інші учні, та намагатися залучити їх якомога більше у роботу класу.
 Після класної години учні зрозуміли, що найвища цінність – здоров’я, а вже потім краса та модний зовнішній вигляд.

среда, 23 октября 2019 г.

День 33. Проведення уроку з математики

"Степенева функція, її властивості та графік"
  Мета уроку: ознайомити з поняттям та властивостями степеневої функції та формувати вміння будувати ескізи графіків степеневих функцій; показати застосування властивостей степеневої функції до розв'язування ірраціональних рівнянь; сприяти розвитку вміння виділяти головну думку виучуваного, вміння її відтворити і застосувати; розвивати навики колективної і самостійної роботи;
1) Мій урок відповідає актуальному календарно-тематичному плануванні з інформатики та тема уроку затверджена вчителем математики (ГМітошоп Л.Ю.)

2) Навчальні, виховні та розвиваючи завдання були в повній мірі розкрито та виконано на уроці3) Зміст уроку визначено відновідно до постанови Міністерства освіти щодо того, що має знати учень, вивчаючи цю тему4) Найсуттєвішим на уроці було навчитися зображувати графічно степеневу функція, дослідити кількість розв'язків рівняння в залежності від розташування функцій на графіку, розглянути які властивості має степенева функція.5) Структура уроку визначалася відповідно до посібника Лов'янової І.В. з рекомендаціями щодо типів уроку.6) На уроці було використано такі методи та засоби: наочна демонстрація, робота з підручником, фронтальне опитування, рефлексія 
9) Домашнє завдання було диференційоване: основний обсяг - для всіх учнів, одна вправа - для допитливих, одна вправа - для невстигаючих. Складність домашнбого завдання була така ж, як і на уроці, але для допитливих учнів вона була підвищена.
7) На уроці домінували такі форми роботи: групова та індивідуальна робота
8) Знання учнів оцінено відповідно до норм оцінювання, активність та рівень виконання завдань кожного учня були враховані при виставленні оцінок. Також було нагороджено творчий вияв учнів високою оцінкою та добровільне бажання до індивідуальної роботи
10) На мою думку, ми витратили багато часу побудову графіків на дощці, бо учні нехтували всима правилами правильного зображення на дошці графіків. 
   Загалом, учням став набато зрозуміліший зв'язок між графічним розв'язком рівняння та кількості цих розв'язків. Учні активно відповідали на запитання. Під час рефлексії було зрозуміло, що учні засвоїли матеріал, оцінили старання вчителя.

    Сьогодні я відвідала урок зарубіжної літератури
Тема уроку: 
Шляхи розвитку романтизму в Європі та США. Провідні течії романтизму
Мета уроку: формувати компетентності: предметні (знання особливостей розвитку романтизму, специфіки його течій у національних літературах і творчості митців; критичне мислення; мовлення; естетичний смак); ключові (уміння вчитися: навички оцінювання культурно- мистецьких явищ; комунікативну: навички ефективної роботи в групі й лідерські здібності; інформаційну: уміння критично опрацьовувати інформацію; загальнокультурну: прагнення збагатити свій світогляд; читацьку активність).
  На уроці зарубіжної літератури в 10 класі вирішувалася мета літературної освіти школярів – формувалася читацька культура учнів. Вивчення літератури на уроці ґрунтувалося на дидактичних принципах. Під час уроку постійно відчувалася спрямованість вчительки до учнів. Вчитель не забуває про організаційний момент . Це допомагає учням налаштуватися на роботу. Вчителька професійно, кваліфіковано пояснює тему уроку, при цьому в кожному її слові відчувається зацікавленість в тому, щоб дати дітям якнайбільше знань, щоб пояснити і прокоментувати найскладніші моменти.
Для активізації навчальної діяльності школярів використовувалися такі прийоми, як бесіда, міні-диспут, читання, «сюжетний ланцюжок», які сприяли вивченню теми на глибинному рівні, розвивалися такі здібності учнів як аналітичне мислення, переказ та коментування драматичного твору.

В учнів досить високий рівень знання матеріалу, вони дискутують з учителем, один з одним бо вчителька створює на уроці не лише сприятливі умови для вивчення нової теми, а й діалог між учнями і текстом твору і діалог між учнями класу. Саме тому, для досягнення цих цілей, на уроці використовуються різні форми - бесіда, міні-диспут, лекція.
Мова вчителя виразна, емоційна, вона підштовхує дітей до розуміння основних подій п’єси, до розуміння смислу твору. Вчителька на уроці була посередником між твором та учнями, давала їм вільно виказувати свої думки.
Навчальна, розвиваюча та виховна задачі виконувалися в комплексі – завдання, які вчитель пропонував дітям на уроці по-одному та разом увібрали в себе всі задачі уроку. Наприклад: в міні диспуті відповідаючи на запитання діти розвивали аналітичне мислення, розглядали конфлікт п’єси та виховували в собі шанобливе ставлення до жінки.
Вікові особливості школярів враховані. Матеріал викладається за принципом доступності, від простого до складного, від вивченого до нового.
Але окрім підручників на уроці не використовувалось додаткового матеріалу. Не було диференційованих та індивідуальних завдань для учнів, що показало б особистісно-орієнтований підхід вчителя. Час уроку було використано раціонально, тема була розкрита та домашнє завдання діти отримали вчасно.
Урок був проведений на досить високому рівні. Всі задачі були вирішені.

вторник, 22 октября 2019 г.

День 32. Відвідування уроків

Сьогодні день присвячений відвідуванні уроків
1 урок, який я відвідала - фізика
Тема уроку: Рівномірний рух матеріальної точки по колу
Мета уроку: пригадати основні характеристики рівномірного руху тіла по колу: період, обертова частота, швидкість, прискорення. Розглянути поняття кутової швидкості. Встановити взаємозв’язок між лінійною та кутовою швидкістю.  Навчити учнів розв’язувати задачі на рівномірний рух тіла по колу. Сприяти формуванню критичного мислення. Розвивати вміння виділяти головне, аналізувати, робити висновки
При побудові та проведенні уроку вчителька користувалась вимогами програми для рівня стандарту навчання, що передбачає деяке розширення навчального матеріалу , при цьому враховувала взаємозв’язок уроків у даній темі, щоб розглянути основні поняття і закони динаміки, які набули останніми роками важливого значення. Також при проведенні уроку враховувались особливості учнів, які схильні розглядати фізику як елемент загальної освіти і не передбачають її використання у своїй майбутній діяльності. Мету і задачі уроку визначили використані міжпредметні зв’язки інтеграції природничо- наукових знань, а також образні й модельні уявлення.
Викладення даної теми уроку характеризується пізнавальною спрямованістю, що позначається на структурі даного уроку. Тому був підібраний такий матеріал до уроку, який дає можливість розвивати в учнів навички високого мислення: вміння аналізувати, синтезувати й оцінювати інформацію.
Початок   уроку   максимально   доброзичливим,    щирим і відкритим. Початок уроку був організованим. Клас до уроку був підготовлений. Учні протягом всього уроку показували хорошу працездатність.
Учні спільно з учителем визначили цілі уроку. Це було зроблено в ході невеликої бесіди, де вчитель допомагав дітям відповідними питаннями. Так як мета формулювалася не тільки учителем, а спільно з дітьми, то діти виникли завдання, і надбання знань стало усвідомленим. Цілі, запропоновані дітям на урок, відповідали програмним вимогам, змісту матеріалу.
Після створення проблемної ситуації був запропонований план узагальненого характеру. Використання такого плану дозволяє учням бачити поняття цілісним.
Зміст уроку відповідав вимогам стандарту. Структура уроку запропонована вище, цілям і типу уроку вона відповідає. Етапи уроку були логічно пов'язані, плавно переходили один в іншій. На кожному з етапів підбивалися підсумки. Учні спільно з учителем по кожному міні-етапу уроку робили висновки. Час розподілився на окремі етапи по-різному залежно від того, який з них був основним. Час був розподілений раціонально. Початок і кінець уроку були організованими. Темп ведення уроку був оптимальним.
На етапі актуалізації опорних знань учням було запропоновано згадати важливі поняття, які були використані при поясненні нового матеріалу. Після цього пройшов основний етап уроку - пояснення нового матеріалу. Цей етап був головним, тому основний час був приділений саме йому.
Виклад нового матеріалу був логічним, грамотним, на високому теоретичному та одночасно доступному для учнів рівні. Головні думки по темі мною завжди виділялися.
Вивчення нового матеріалу було проведено у формі невеликої лекції.
З метою перевірки засвоєння знань проведений контроль. На цьому етапі учням були запропоновані розв’язування задач. Після проведення контролю знань була проведена корекційна робота. Ті питання, які викликали в учнів найбільше труднощів, були розглянуті ще раз. Наприкінці уроку було зроблено повернення до цілей, які розглядалися на початку уроку.
Після цього був підведений підсумок уроку та учням запропоновано домашнє завдання. Домашнє завдання було закріпляючим, розвивального характеру. На мій погляд, воно було під силу для всіх учнів.

2 урок, який я відвідала - хімія
Тема уроку: Методи одержання алканів, етену, етину, бензену. Застосування вуглеводнів. 
Мета уроку: навчальна: розширити і поглибити знання учнів про фізичні та хімічні властивості вуглеводнів, ознайомити учнів з основними способами їх добування та галузями застосування, сформувати вміння складати рівняння реакцій добування різними способами, а також розв’язувати розрахункові задачі за їх участю; розвиваюча: розвивати вміння порівнювати, робити висновки, узагальнювати; виховна: виховувати самостійність, критичність мислення.
Зміст уроку був оптимальним, з використанням ІКТ, що дає можливість мобільно аналізувати засвоєння учнями матеріалу, а значить координувати свою роботу, швидко реагувати на виявлені «западання». Форми роботи були фронтальними, груповими, індивідуальними. Я використовувала прийоми активізації пізнавальної діяльності - це постановка проблемних питань, узагальнення за планами узагальненого характеру.
Учні на уроці були активними. Вони показали вміння продуктивно працювати, робити висновки з побаченого, вміння аналізувати й узагальнювати свої знання. Також діти показали наявність навичок самоконтролю.
Особливістю даного уроку є те, що матеріал пропонується учням, як продовження вивчення основ динаміки. З цією метою на уроці використані різні форми і методи роботи, які повністю себе виправдали ( методи: словесні, наочні, практичні, роботи з книгою, відео метод - екранна передача інформації, яка вимагає чіткої, продуманої, доцільної організації навчального процесу; якості відеопосібників і технічних засобів)
Тому запланований хід уроку був виправданий. На уроці розглянуто великий об’єм матеріалу, який, завдяки застосуванню різних методичних прийомів, повністю вивчений і закріплений учнями на уроці.

понедельник, 21 октября 2019 г.

День 31. "Інтелектуальний футбол" з інформатики


Сьогодні я відвідала урок громадянської освіти
Тема уроку: Грошовий переказ: сутність та види
Мета:
*сформувати поняття «грошовий переказ», види грошових переказів, навички здійснення грошових переказів;
*розвивати економічне мислення, формувати вміння учнів аналізувати, узагальнювати й робити висновки, працювати з різними джерелами фінансової інформації, стимулювати інтерес до самостійного пошуку й аналізу необхідної інформації, розвивати навички практичного застосування отриманих знань, розвивати підприємницькі здібності учнів; сприяти розвитку в учнів навичок раціональної економічної й фінансової поведінки людини як споживача фінансових послуг, платника податків;
*виховувати фінансову та економічну культуру, грамотність, ділову активність, здатність приймати раціональні рішення.
 Базові поняття: грошовий переказ, відправник, одержувач, посередник
Методи: репродуктивний, частково-пошуковий, ігровий,
дослідницький, пояснювально-ілюстративний.
Відразу вчитель на дошці записав епіграф уроку - слова Й.В.Гете: «Недостатньо лише отримати знання, треба й ще їх уміти застосувати».
Актуалізацію опорних знань вчитель виконав за допомогою прийому «Продовж речення»:
1. Платіжна картка – це… .
2. Електронний платіж – це… .
3. Платежі можна здійснювати за допомогою… .
4. POS – це … .
5. Платіжна система – це… .
Учитель замотивував учнів до роботи на уроці шляхом проблемного запитання: Якщо потрібно передати кошти людям, які перебувають у Празі й у Харкові. Як це можна зробити?
Учні відповідають на проблемне запитання, висловлюючи свої думки
   Вивчення нового матеріалу подавалося у вигляді розповідді з елементами бесіди. Також для закріплення отриманої інформація вчитель запропонував ділову гру «Здійснення грошового переказу» (групове завдання – заповнення бланку переказу коштів; дані переказу (сума, валюта, контрольний номер) – довільні).
   В кінці уроку проведено рефлексію
Сьогодні на уроці я дізнався … . 
Сьогодні на уроці я навчився … . 
Сьогодні на уроці мені сподобалось … .
  Далі вчитель провів оцінювання учнів: враховуючи випереджальне завдання, роботу в парах (правильність і змістовність відповідей), виконання тестових завдань.
Впродовж уроку спостерігалося добросовісне ставлення учнів до роботи на уроці. При викладенні нового матеріалу, вчителька враховує індивідуальні особливості учнів, їх можливості,  а  під час опитування використовує диференційований підхід. Вчить мислити, працювати самостійно, працювати з географічним атласом, біля настінної карти, правильно показувати на карті географічні об’єкти, надавати допомогу товаришеві. Оцінювання знань, умінь і навичок учнів було прокоментоване. Мета уроку досягнута завдяки використанню різних форм і методів навчання.
   Вчителька добре володіє своїм предметом та методикою його викладання. Тактовна, врівноважена, вимоглива. Уміє тримати весь клас у своєму полі зору. Протягом всього уроку не втрачає контакту з класом.
x

пятница, 18 октября 2019 г.

День 30. Квест "Математична стратегія"

     Сьогодні я провела заліковий  захід з математики -- квест  «Математична стратегія», у якому взяли участь 24 учні.
Наразі дуже важливою є мотивація учнів до навчання. Як правило, математика видається їм нудною і нецікавою. Чудовою нагодою для цього, на мій погляд, є проведення позаурочних заходів, які дають можливість відчути необхідність вивчення математики. Завдання використані в даній методичній розробці розраховані на учня із достатнім рівнем знань математики.
 "Математичний квест" - це гра-подорож, на яких командам пропонуються різні математичні завдання на кмітливість, деякі носять практичний характер, показують красу, практичність і доступність математики.
 Ця гра сприяє підвищенню рівня знань, закріпленню умінь і навичок, набутих учнями на уроках математики, розвиває вміння аналізувати, логічно мислити, виховує культуру спілкування.
  На мій погляд, цілі і завдання сформульовані чітко, лаконічно і цілком досяжні при проведенні заходу. Були реалізовані умови для досягнення розвиваючих цілей, а саме під час гри учні були активні, кмітливі, кмітливі на час і прагнули здобути перемогу. Також, я думаю, вдалося досягти виховної задумки, так як, безумовно, в учнів пробудився інтерес в ході змагання, змінилося ставлення до математики як науки
     З перших хвилин заходу учні були захоплені нестандартним підходом до вивчення математики, для чого я користувалася різними формами роботи, щоб зацікавити і переконати учнів у важливості уміло спрямовував активність в наукове русло. Інтенсивність ходу гри в цілому була активною, позитивною і досягалося за рахунок швидкості завдання питання, зміною видів роботи. У цілому, свій стиль спілкування можу охарактеризувати як демократичний і взаємини будувалися на добровільності участі та балансуванні на потреби і потреби самих учнів у задоволенні власних амбіцій на перемогу. Педагогічний ефект розцінюю як усвідомлення учнями можливості перемоги тільки за умови єдності дії як згуртованої команди.
Виходячи із загальних результатів, оцінюю проведений захід позитивно, на відмінно, правда якщо не брати до уваги високий робочий шумовий фон, але і його я можу поставити собі плюсом як за досягнення високої зацікавленості самих учнів у перемозі й активності.

четверг, 17 октября 2019 г.

День 29. Проведення уроків з інформатики та математики

Самоаналіз проведеного уроку з інформатики на тему: 
"Комп'ютерне моделювання об'єктів і процесів. 
Комп'ютерний експеримент."
   Мета: 
навчальна: сформувати поняття про комп'ютерне моделювання об'єктів і процесів; комп'ютерний експеримент.
розвивальна: розвивати логічне мислення, пам’ять; формувати вміння узагальнювати;
виховна: виховувати інформаційну культуру, виховання уміння працювати в групі; формування позитивного ставлення до навчання.


1) Мій урок відповідає актуальному календарно-тематичному плануванні з інформатики та тема уроку затверджена вчителем інформатики (Гойденко Ю.В.)
2) Навчальні, виховні та розвиваючи завдання були в повній мірі розкрито та виконано на уроці
3) Зміст уроку визначено відновідно до постанови Міністерства освіти щодо того, що має знати учень, вивчаючи цю тему
4) Найсуттєвішим на уроці було показати Як найефективніше організувати розв'язання чи пошук відвовіді за допомогою комп'ютерного моделювання.
5) Структура уроку визначалася відповідно до посібника Лов'янової І.В. з рекомендаціями щодо типів уроку.
6) На уроці було використано такі методи та засоби: демонстрація, пошук інформації.
7) На уроці домінували такі форми роботи: робота в парах та за комп'ютером.
8) Знання учнів оцінено відповідно до норм оцінювання, активність та рівень виконання завдань кожного учня були враховані при виставленні оцінок. Також було нагороджено творчий вияв учнів високою оцінкою та добровільне бажання до індивідуальної роботи
9) Домашнє завдання було диференційоване: основний обсяг - для всіх учнів, одна вправа - для допитливих, одна вправа - для невстигаючих. Складність домашнбого завдання була така ж, як і на уроці, але для допитливих учнів вона була підвищена.
10) На мою думку, зайвим було останнє завдання практичної роботи, адже часу на його вионання на уроці не достатньо.

"Властивості кореня n-го степеня"
  Мета уроку: забезпечити засвоєння учнями означення і основних властивостей кореня n-го степеня; сприяти розвитку навичок самостійного застосування знань при перетворенні виразів, що містять корені; сприяти розвитку пам’яті і логічного мислення, усного математичного мовлення; продовжувати виховувати самостійність в роботі, відповідальність, вміння виражати і відстоювати власну думку;
1) Мій урок відповідає актуальному календарно-тематичному плануванні з інформатики та тема уроку затверджена вчителем математики (ГМітошоп Л.Ю.)
2) Навчальні, виховні та розвиваючи завдання були в повній мірі розкрито та виконано на уроці
3) Зміст уроку визначено відновідно до постанови Міністерства освіти щодо того, що має знати учень, вивчаючи цю тему
4) Найсуттєвішим на уроці було закріпити знання учнів з теми "Арифметичний корінь n-го степеня", розглянути основны властивості квадртаного кореня та порівняти їх з властивостями кореня n-го степеня; навчитися розв'язувати вправи з використанням властивостей.
5) Структура уроку визначалася відповідно до посібника Лов'янової І.В. з рекомендаціями щодо типів уроку.
6) На уроці було використано такі методи та засоби: робота з таблицею, робота з підручником, фронтальне опитування, рефлексія
7) На уроці домінували такі форми роботи: робота в групах
8) Знання учнів оцінено відповідно до норм оцінювання, активність та рівень виконання завдань кожного учня були враховані при виставленні оцінок. Також було нагороджено творчий вияв учнів високою оцінкою та добровільне бажання до індивідуальної роботи
9) Домашнє завдання було диференційоване: основний обсяг - для всіх учнів, одна вправа - для допитливих, одна вправа - для невстигаючих. Складність домашнбого завдання була така ж, як і на уроці, але для допитливих учнів вона була підвищена.
10) На мою думку, зайвим було порівняння з властивостями квадратного кореня на початку уроку, адже це трішки заплутало учнів. Але потім ми абстрагувались від квадрату та говорили тілько про корінь n-го степеня.

   В цілому, ця тема не була складною для учнів, адже багато аналогій з вже вивченою темою. Учні досить вільно себе почували на уроці та наперед записували деякі властивості. 

среда, 16 октября 2019 г.

День 28. Проведення уроку з математики

"Ознаки паралельності прямої і площини"
  Мета уроку: формування знань учнів про взаємне розміщення прямої і площини в просторі. Вивчення ознаки паралельності прямої і площини.
1) Мій урок відповідає актуальному календарно-тематичному плануванні з інформатики та тема уроку затверджена вчителем математики (ГМітошоп Л.Ю.)
2) Навчальні, виховні та розвиваючи завдання були в повній мірі розкрито та виконано на уроці
3) Зміст уроку визначено відновідно до постанови Міністерства освіти щодо того, що має знати учень, вивчаючи цю тему
4) Найсуттєвішим на уроці було закріпити знання учнів з теми "Ознаки паралельності прямої і площини", розглянути наслідки з них та розвивати вміння застосовувати ознаки при розв'язуванні задач та доведенні.
5) Структура уроку визначалася відповідно до посібника Лов'янової І.В. з рекомендаціями щодо типів уроку.
6) На уроці було використано такі методи та засоби: робота з таблицею, робота з підручником,
 фронтальне опитування, рефлексія 
7) На уроці домінували такі форми роботи: робота в інтерактивних 4-рках.
8) Знання учнів оцінено відповідно до норм оцінювання, активність та рівень виконання завдань кожного учня були враховані при виставленні оцінок. Також було нагороджено творчий вияв учнів високою оцінкою та добровільне бажання до індивідуальної роботи
9) Домашнє завдання було диференційоване: основний обсяг - для всіх учнів, одна вправа - для допитливих, одна вправа - для невстигаючих. Складність домашнбого завдання була така ж, як і на уроці, але для допитливих учнів вона була підвищена.

10) На мою думку, ми витратили багато часу на повторення раніше вивченого матеріалу, потрібно було скоротити етап актуалізації знань.
   Загалом, учні вже добре сприймали мене як вчителя та звикли до мойого стилю викладання. Учні були більш старанними, ніж раніше. Самостійну роботу встигли виконати всі учні, тому результати повинні порадувати.

   Сьогодні я відвідала урок громадянської освіти.
   Тема уроку: Поняття прав дитини. Захист прав дитини
   Очікувані результати діяльності учнів:
• Знання і розуміння: знає зміст понять: права дитини, рівноправність, верховенство права, відповідальність, порушення прав людини.
• Вміння і навички: пояснює поняття права і свободи людини; характеризує види прав і свобод людини, наводить приклади; називає міжнародні документи з прав людини і прав дитини та аналізує зміст статей Загальної декларації прав людини, Конвенції ООН про права дитини; висловлює власні судження про значення прав людини і дитини; для аргументації власної позиції використовує інформацію з різних галузей знань; усвідомлює цінності прав людини як необхідної умови існування кожної людини; важливість взаємозв'язку прав та обов'язків; необхідність спілкування та взаємозв'язку з людьми на ґрунті загальнолюдських цінностей.
   На початку уроку вчителька намагалася організувати сприйняття, зосередити увагу, підвищити пізнавальний інтерес за допомогою перегляду відеоролику одного з телевипусків новин про порушення прав людей і дати відповіді на запитання.
1. Що вразило вас у переглянутому матеріалі?
2. Чи відчуваєте ви, що відбулося зараз із людиною?
   Етап вивчення нового матеріалу супроводжувався різними методами та формами роботи:
1. Бесіда:
·         Дайте визначення поняттям «декларація» та «конвенція».
·         Чим вони відрізняються?
·   Про який основний закон, де записані права, свободи та обов’язки громадян України, ми не згадали?
2.Робота з документом. Опрацювати текст Конвенції ООН про права дитини.
2. На прикладі сюжетів відомих вам казок визначте з’ясуйте, яке право, передбачене Конвенцією про права дитини, було порушено.
3. Перегляд відеоролика «Конвенція про права дитини» 
4. Робота в групах. У групах обговоріть проблему охорони дитинства і визначте шляхи її розв’язання. Відповідь необхідно оформити у вигляді звернення.
   В кінці уроку вчитель провів рефлексію:
1. Якщо вам запропонують зобразити символ свободи, який предмет правитиме вам за символ?
2. Якого кольору буде ваш символ?
3. Який символ, на вашу думку, відповідає поняттю «гідність»?
4. Який символ відповідає поняттю «рівність»? Із яким кольором у вас асоціюється це поняття?
   Також було запропоновано диференційоване домашнє завдання: підготувати твір-роздум за темою:
1. «Чи можуть бути в учнів права без обов’язків?»
2. «Яким буде суспільство, де всі погодяться з необхідністю дотримуватися прав людини? Чи можна цього досягти?»
    Виховний зміст навчального матеріалу, формування світогляду, зв'язок із життям, виховання сумлінного ставлення до праці, навчання намагалася проводити на всіх етапах уроку.

вторник, 15 октября 2019 г.

День 27. Спостереження за поведінкою учнів з різними типами сприймання

 У мене за час практики було багато можливостей поспостерігати за різними типами учнів та, як вони себе поводять за буденними справами. Я для себе визначилась, що в 10-му класі є 3 групи учнів з всіма існіючими типами сприймання: візуали (11/30), аудіали (16/30), кінестетики (3/30).  Наприклад, подивитися хто як записує домашнє завдання. Припустимо, воно записане на дошці:
Візуали: поспішно відкриє щоденник і запише, вірніше, перепише з дошки те, що задано додому. Він надає перевагу, щоб потрібна інформація була у нього, ніж питати її в інших. Він легко сприймає її записаною саме на дошці.
Аудіал: якщо захоче записати домашнє завдання в школі, то, скоріше за все, перепитає її у сусіда по парті. З слуху запише цю інформацію собі в щоденник. Дома може пере телефонувати  однокласникам і запитати , що задали. Чи попросить, щоб це зробили його батьки
Кінестетики: частіше за все довго риються у себе у портфелі, дістають звідти підручники, знаходять потрібні сторінки і прямо в підручнику обведуть номери потрібних вправ.
Багато що дало спостереження за учнями під час перерви:
Візуали: частіше за все залишаються в класі, якщо більшість учнів з нього виходять.  Для нього головне – можливість спокійно поринути в свої зорові образи. Але йому можуть помішати шумні діалоги аудіалів чи подвижні ігри кін естетиків. Тоді він воліє вийти в коридор, де буде спостерігати за іншими учнями чи роздавлюватись інформацію на стінах.
Аудіали: використовують перерву, щоб наговоритись та пошуміть. Особливо якщо на попередньому уроці приходилося «тримати ріт на замку».
Кінестетик: йому перерво потрібна для того щоб поворушитись та розі м’ятись.  
Ці спостереження говорять про те, що кожен учень інстинктивно вибирає спосіб відновлення сил притаманний лише йому.
 Так само індивідуально потрібно  підходити до кожного з них в навчальному процесі.
 Спеціалісти кажуть, що від візуала можна вимагати швидкого розв’язування задач; від аудіала – швидкого повторення почутого їм матеріалу; від кінестетика краще не чекати не того, не іншого – він потребує іншого відношення, йому потрібно більше часу та терпіння  зі сторони вчителів та батьків.
Погляньте, як діти переписують домашнє завдання з дошки.
Візуал просто запише його в зошит чи щоденник. тому що надає перевагу мати інформацію у себе під рукою.
     Аудіал перепитає сусіда по парті і на слух запише. А скоріш за все не запише. Після уроків сяде на телефон і дізнається у однокласників.
Кінестетик спробує перегортати підручник, знайде потрібні сторінки і прямо там обведе завдання.
У 10-му класі рідко буває день без зауважень. Я зробила висновок, що найбільший ефективно буде, якщо робити його відповідно до способів сприйняття інформації даної дитини. Візуалу краще зробити сигнал рукою, аудіалу тихенько промовити: «уважно чи тихіше». А кінестетику достатньо положити руку на плече.
Щоб успішніше учні сприймали інформаціює свої маленькі хитрощі, які можна використовувати під час уроку: візуалу потрібний під рукою листочок, на якому процес осмислення і запам’ятовування матеріалу можна малювати, креслити. Можна використовувати комп’ютер і проекційну техніку для пояснення теми.

Сьогодні я відвідала урок фінансової грамотності
     Тема уроку: Планування значних фінансових подій. Бюджет
Мета уроку:  
дидактична: ознайомлення із поняттям і видами значних фінансових подій, які відбуваються в родинах, вивчення базових термінів, які при цьому використовуються, розширення уявлення щодо місця домашнього господарства в сучасній економіці, набуття практичних навичок щодо планування значних фінансових подій сім’ї.
розвивальна: розвивати цікавість учнів до економіки, економічне мислення, пам'ять, увагу, вміння робити висновки та узагальнення;
виховна: виховувати уважність, натхнення, позитивну мотивацію до навчання,  активну позицію в житті.
Форми роботи:   групова, колективна
     Основні компетентності учня:
    Знає і розуміє: що таке сімейний бюджет і види значних фінансових подій, що відбуваються в сім’ї.
    Уміє і застосовує: планування значних фінансових подій у сім’ї.
    Виявляє ставлення і оцінює: стан сімейного бюджету з урахуванням впливу значних фінансових подій.
    Форми роботи на уроці: робота в групах, колективна робота. 
    Структура уроку відповідає дидактичній меті, логіці навчального процесу, наступний етап випливає з попереднього, раціонально розподілено час між ними. Структура уроку відповідає його змісту, завданням і цілям, а також логіці навчального процесу. Була чистота, порядок, готовність до роботи . При роботі використовувались посібник та план – конспект вчителя, політична карта,атласи,схеми,таблиці.
    Урок розпочався з організаційного моменту, учнів було ознайомлено з темою, метою і завданнями уроку. На дошці було зазначено план уроку.
Новий матеріал викладався дуже жваво, вчителька активізовувала діяльність учнів шляхом привернення їх уваги до обговорення зазначеної тем. 
    Далі вчитель запропонував об'єднатися в 3 групи. Запитання для обговорення:
                   1.Яким чином пов’язані між собою рівень доходів і структура сімейних витрат?
2.Чому важливо тримати сімейні витрати під суворим контролем
Підсумок уроку був у вигляді фронтального опитування:
1.У чому полягає суть сімейних витрат? Які причини їх виникнення ви знаєте?
2.За якими критеріями класифікуються сімейні витрати?
3.Як поділяються сімейні витрати за видами?
4.Назвіть витрати, які є постійними для родини, а які – тимчасовими.
5.Які фактори впливають на зміну обсягу витрат сім’ї?
6.Яким чином здійснюється прогнозування сімейних витрат?
7.Для чого в межах бюджету сім’ї створюються грошові фонди?
  Цікавим є те, що учні записували основні терміни окремо у словники, що є дуже зручним для використання: витрати сім’ї, кредит, потреби сім’ї, прогнозування сімейних витрат, бюджет
    У цілому можна сказати, що учителька показала себе висококваліфікованим фахівцем.Вона уміє володіти класом, тримати увагу учнів, активізувати їх діяльність, викликати зацікавленість до матеріалу, який викладається. Стиль, манера спілкуватись, зовнішній вигляд – все казало про те, що вона відмінно підготувався до заняття, а також про досвід проведення уроків.
     У свою чергу учні теж показали себе з найкращої сторони. Вони були дисципліновані , відчувалася повага до вчителя і одне до одного.